Asgardian Stones

Asgardian Stones


Hodnotenie od Grisio VIP Club NetEnt
Autor: NetEnt
Téma automatu: Automaty s mágiou a mytológiou
Valce: 5 valcov, 3 riadky
Výherné línie: 20
Výhernosť (RTP): 96.31%
Volalita: Stredná
Mobilná verzia: Áno
Ďalšie vlastnosti hry: Wild symbol, freespiny, násobitele výhier, kolosálne symboly, lavínový efekt, automatická hra

Po stopách Vikingov

Opustite svet obyčajných smrteľníkov a zamierte do územia, kde sídlia tí najmocnejší bohovia. Online výherný automat Asgardian Stones vám ponúka podobne ako The Vikings či automat Thunderstruck II jedinečný pohľad do mystického prostredia a atmosféry severskej mytológie a bájnych čias. Je ďalším z radu automatov od Net Entertainment, ktorá je špičkou na trhu s kasínovými hrami.

Prejdime však od mýtov k faktom. Hrací automat Asgardian Stones tvorí 5 valcov, 3 riadky a 20 fixných výherných línii. Tie platia zľava doprava a musia začínať na prvom valci vľavo. Pokiaľ je na výhernej línii viacero výherných kombinácii, platí iba tá s najvyššou hodnotu. V prípade, že sú výherné kombinácie na viacerých líniách, výhry sa sčítavajú. Automat má zabudovaný aj tzv. lavínový efekt. To znamená, že symboly tvoriace výhernú kombináciu vybuchnú, a na ich miesto spadnú symboly nad nimi.

Kolosálne symboly a Bonusové koleso s freespinami

Tento šikovný slot je tak trochu neobyčajný, pretože jednotlivé symboly sa na ňom netočia, ale padajú kaskádovito na seba. To vedie k zaujímavým vlastnostiam. Čo je dôležité, na automate sa neobjavujú iba obyčajné symboly 1x1, ale aj tzv. kolosálne symboly. Majú obrovské rozmery a to buď o rozmere 2x2 alebo až 3x3. Tieto gigantické symboly dokážu pri páde rozdrviť obyčajné symboly pod nimi. Každé jedno prázdne miesto je následne doplnené ďalšími padajúcimi symbolmi.

Prejdime si teraz bonusové funkcie. Asgardian Stones disponuje Wild symbolom, ktorý klasicky dopĺňa chýbajúce symboly vo výhernej kombinácii. V ľavej časti automatu je stojí veľký balvan s násobkami výhier – x2, x3 a x4. Tie aktivujete vtedy, ak spomínaný kolosálny symbol rozdrví iné symboly pod ním. Každé jedno rozdrvenie znamená posun na tabuľke násobkov výhier.

Ďalším špeciálnym symbolom je Bonusové koleso, ktoré sa objavuje s rozmerom 3x3. Buď ho vidíte celé, alebo len istú časť. Na tomto kolese je 8 dielikov. Na piatich svietia okamžité výhry a na troch políčka s 5 freespinami. Môže sa teda stať, ak šťastena dovolí, že naraz vytočíte všetkých 15 freespinov. Počas freespinovej hre vstupuje do hry aj kolosálny Wild symbol o rozmere 3x3, kým v základnej hre nie je.

Automatu Asgardian Stones nemáme čo vytknúť

Vôbec neľutujeme, že sme sa rozhodli online slot Asgardian Stones vyskúšať. Bola to pre nás veľmi príjemná zmena, keďže takmer na všetkých slotoch sa symboly točia, no tu na seba pekne padali. Chvíľku sme museli aj my hľadať triky, ako tento výherný automat hrať. Padajúce symboly mali svoje osobité čaro, i keď to dosť spomaľovalo priebeh hry. Grafika a zvukové efekty na jednotku, potešila nás bonusová výbava, no a bonusové koleso to všetko dokonale zaklincovalo. Vytočiť freespiny a počas nich naraziť na kolosálny Wild symbol, to bola paráda. Určite si vyskúšajte Asgardian Stones v kasíne aj vy, stojí to naozaj za to.

Automaty s mágiou a mytológiou

Ďalšie výherné automaty od NetEnt