Gladiator

Gladiator


Hodnotenie od Grisio VIP Club Playtech
Typ hry Licencovaná automatová hra s filmovou tematikou
Pomer obrazu 4:3
Typ valcov Točiace sa valce
Valce 5 valcov, 3 riadky a 25 výherných línií
Výhernosť 94 %
Minimálna stávka 0,01 €
Maximálna stávka 1250 €
Ďalšie vlastnosti hry Otočenia zadarmo, nahradenie symbolov žolíkom (Wild), scatter symboly, gamble, násobitele

Automatové hry podľa filmových licencií bývajú všelijaké, nemastné, neslané, často poriadne odfláknuté. Automat Gladiator je však iný. Od jeho spustenia sa mu podarilo vydobyť si na preplnenom trhu status legendy a tak vôbec nevadí, že zub času už troška ohlodal aj jeho kedysi dokonalý vizuál.

Ak máte radi Russella Crowa, ktorý v roku 2000 ako degradovaný generál Maximus Decimus Meridius okrem Kolosea dobyl aj plátna kín, budete však troška sklamaní. Automatová hra Gladiator totiž využíva filmovú tému naplno, no tvár neohrozeného Russella v nej ani raz neuvidíte. Zjavne sa na neho nevzťahovala licencia.

Gladiator starne s gráciou

Nechajme však bývalého gladiátora bokom a pozrime sa, aká je samotná hra. Ide o 5 valcový automat s 25 výhernými líniami. Už sme si povedali, že zub času je neúprosný a na grafike hry sa podpísal. Nie je to však až také hrozné. Do ostrosti a farebnosti dnešných automatov však má Gladiator ďaleko. Na samotných valcoch nájdeme klasické automatové písmená a aj obrázky hlavných postáv filmu, okrem už spomínaného Maxima. Samoľúby cisár v podaní Joaquima Phoenixa však nechýba a tak naše temné srdcia zaplesali. Potešia aj kratučké filmové sekvencie v prípade, že vytočíte výhernú kombináciu.

Trocha menej ako grafika zostarli zvuky. Tie vychádzajú z filmového aranžmánu a sú hodné gladiátorských súbojov. Časom sa síce klasicky mierne zunujú, no to je vyvážené aspoň tým, že pri špeciálnych funkciách v hre sa zmenia a pridajú na obrátkach.

Bonusové hry v automate Gladiator

Špeciálne funkcie v hre sú veľmi podarené. Začnime Gladiator bonusom. Honosný názov v sebe skrýva vytočenie troch, či viacerých Wild symbolov, reprezentovaných obrázkom Maxima Decima (ale v maske, takže to, že je to Crowe si len domýšľate). Ak sa vám to podarí, zmenia sa valce 2,3 a 4 a vy postupne sledujete, ako sa na nich zobrazuje gladiátorská helma. Tá má tri farebné odtiene, rôznej hodnoty a podľa toho aká sa zobrazí, takú sumu získate. Celkovo sa vám teda zobrazí 9 prilbíc a výsledný súčet ich hodnôt je vaša výhra. Ak sa vám výška získaných peňazí máli, vždy je tu možnosť skúsiť gamble. Vašou úlohou je zvoliť si farbu a počkať či ste trafili. Ak áno vyhrávate dvojnásobok vkladu, ak nie prídete o všetko.

Zaujímavejším bonusom je určite Koloseum bonus. Ten si zahráte, ak sa vám podarí vytočiť 3 alebo viac Scatter symbolov, zobrazujúcich práve slávnu gladiátorskú arénu. Hneď ako sa tak stane, vidíte pred sebou 4 rady kameňov. Vy si z každého riadku vyberiete jeden kameň a odkryjete tak svoju výhru. Každý rad kameňov pritom skrýva iné ceny:

  • 1. rad určuje počet hier zdarma, ktoré nasledujú hneď po skončení bonusovej hry.
  • 2. rad určí výherný násobiteľ počas hier zdarma.
  • 3. rad Scatter symbol naviac počas hrania free spinov.
  • 4. rad pridá extra Wild symbol počas hrania free spins.

Správnou kombináciou a s kúskom šťastia tak môžete vyhrať skutočne veľmi príjemné sumy. Čerešničkou na torte je, že ak vám za zvukov epického súboja padne počas freespinov na treťom valci náš obľúbený cisár, získate až tri pretočenia zadarmo navyše.

Automatovú hru gladiator si určite zahrajte

Napriek už skutočne pokročilému veku, nemôžeme hodnotiť automat Gladiator negatívne. Naopak. Hrá sa veľmi príjemne a ponúka kopec akcie a vzrušenia. Veľmi štedré bonusové hry automatu Gladiator sú určite veľkým lákadlom. A ak sa chcete predsa len presvedčiť či je to hra pre vás, nech sa páči, vyskúšajte si automat Gladiator zadarmo v niektorom z vašich obľúbených kasín alebo priamo na našej stránke.

Kasínové hry od spoločnosti Playtech nájdete v kasínach:

DOXXbet Vstupný bonus: 7000 EUR Hraj a vyhraj
Fortuna Vstupný bonus: 333 FS Hraj a vyhraj

Filmové videoautomaty

Ďalšie výherné automaty od Playtech