Gonzo’s Quest

Gonzo’s Quest


Hodnotenie od Grisio VIP Club NetEnt
Typ hry Video automat
Pomer obrazu 16:9
Typ valcov Padajúce kamene
Valce 5 valcov, 3 riadky, 20 výherných línií
Výhernosť 96%
Minimálna stávka 0,20 €
Maximálna stávka 50 €
Ďalšie vlastnosti hry Free Falls, otočenia zadarmo, násobiteľ

Asi sa zhodneme, že väčšina automatových hier toho veľa neponúka. Preto máme naozaj radi tie hry, ktoré prinesú aspoň kúsok nejakého príbehu, prepracovanejšiu grafiku alebo nové herné mechanizmy. Gonzo’s Quest je z tohto pohľadu priam revolučná automatová hra. Aj skúsení hráči v nej totiž nájdu kopec vecí, o ktorých iné automaty môžu iba snívať.

Automat Gonzo’s Quest pritom nie je žiadna novinka, veď na trhu je už od roku 2010. No aj dnes vyzerá lepšie ako 95% automatových hier a právom patrí medzi najpopulárnejšie automatové hry vôbec. NETENT, ktorý má hru na svedomí, pri nej odviedol naozaj výbornú prácu a zaslúžene zbiera pochvaly od kasín aj od hráčov.

Skvelý online hrací automat Gonzo’s Quest

Ako sme už spomínali, milujeme hry s príbehom. Ten v automatovej hre Gonzo’s Quest je naozaj jednoduchý. Conquistador Gonzo, ktorého autori vytvorili podľa skutočnej postavy dobyvateľa Gonzala Pizzara, je na ceste za objavením pokladu tajomnej civilizácie ukrytej hlboko v pralese. Vy sa ho ujímate práve vo chvíli, keď ukoristil mapu pokladu a vchádza do pralesa. Či sa mu poklad podarí nájsť už je na vás.

To čo vás na tomto automate okamžite uchváti je to, ako vyzerá. Krásna grafika, úžasné zvuky a naozaj originálne herné mechaniky. Potešia aj také detaily, ako napríklad to, že Gonzo nie je iba statický obrázok niekde v pozadí, ale je celý čas reaguje na to, ako sa vám darí.

Originálny spôsob ako hrať automat Gonzo’s Quest

Revolučný je však hlavne spôsob hrania. Gonzo je síce obyčajný 5 valcový automat s 20 výhernými líniami, no hovoriť v jeho prípade o valcoch nie je príliš presné. V tejto hre totiž miesto otáčania valcov padajú kamene. NETENT do Gonza zapracoval svoj revolučný herný systém Avalanche (lavína). Čo to znamená? Jednoducho to, že ak sa vám podarí vytvoriť výhernú kombináciu, hra vám započíta výhru a výherné kamene zmiznú. Kamene nad nimi tak jednoducho spadnú dolu a vy tak môžete v rámci jedného kola vyhrať ďalšie peniaze. Celé to funguje podobne, ako v známej hre Tetris.

Skvelé je aj to, že každou ďalšou „novou“ výhernou kombináciou po zmiznutí kameňov sa vám zvyšuje násobiteľ výhry. Násobiteľ má v základnej hre 4 stupne (x1, x2, x3, x5). Jeho aktuálnu hodnotu vidíte v pravej hornej časti obrazovky a pri klasickej hre sa môžete dopracovať až k 5 násobku vašej pôvodnej stávky.

Bonusová hra Free Falls v Gonzo’s Quest

Bonusová hra v Gonzovi sa nazýva Free Falls. Aktivuje sa hneď, ako sa vám podarí vytvoriť výhernú kombináciu troch špeciálnych zlatých symbolov na príslušných valcoch. Po aktivácii Free Falls dostanete k dispozícii 10 pretočení zadarmo. Čo je dôležitejšie zvýši sa aj násobiteľ, ktorý má opäť až 4 stupne pričom ten najvyšší vám vašu stávku znásobí až 15 krát.

Vo Free Falls už nemôžete meniť výšku svojej stávky a vždy hráte s tou stávkou, ktorú ste mali stavenú pri ich vytočení.

Hrajte Gonzo’s Quest zadarmo

Ak sa chcete s Gonzom najskôr zoznámiť a pochopiť fungovanie jeho herných princípov, môžete automatovú hru Gonzo’s Quest hrať zadarmo. Stačí len zvoliť free hru a môžete skúšať. Oproti hre za peniaze vám však budú chýbať niektoré funkcie, ako napríklad história vašich hier. Nejde však o nič, čo by ovplyvnilo váš herný zážitok.

Dobrodružné online automaty

Ďalšie výherné automaty od NetEnt