Crystal Land

Crystal Land


Hodnotenie od Grisio VIP Club Playson
Autor hry: PLAYSON
Téma automatu: Alternatívne
Dátum vydania: 10/2017
Valce: 7 valcov, 7 riadkov
Výherné línie: nelíniový
Výhernosť (RTP): 95,2 %
Volatilita: Stredná
Jackpot: Áno
Mobilná verzia: Áno
Ďalšie vlastnosti hry: wild symbol, free spiny, scatter symbol, levelovanie

Alternatívne online automaty to síce v konkurencii klasických automatov nemajú ľahké, no tie skutočne kvalitné si svoje miesto v ponuke dobrých kasín nájdu. Taký je aj prípad online automatu Crystal Land, ktorý sa pojmu štandardný herný prístroj vyhýba vskutku vo veľkom štýle.

Kombinácia mobilnej hry a online automatu

Online automat Crystal Land vznikol pod krídlami spoločnosti Playson a už na prvý pohľad je vidieť, že sa autori inšpirovali v úspešných mobilných hrách typu „spoj 3“ resp. v tomto prípade „spoj 5“. My máme tento koncept radi a tak sme boli zvedaví, akým spôsobom sa Playsonu podarilo úspešnú mechaniku implementovať do prostredia online automatov.

Na prvý pohľad zaujme automat grafikou, resp. celým vizuálom. Ten je veľmi podarený a človek sa veľakrát pristihne, že má veľkú chuť sa farebných, lesklých, lákavých kryštálov dotknúť. Spracovanie automatu je kvalitné a na prvotriednej úrovni. Priznáme sa však, že pri hrách od Playsonu ani nič iné, ako tradične vysoko nastavenú vizuálnu latku, nečakáme.

Čo však tradičné nie je, to je gameplay. Zabudnite na línie, zabudnite na výherné cesty. V Crystal Lande je princíp založený na niečom inom. Herné pole má veľkosť 7 x 7 políčok a vašou úlohou je vytočiť na týchto poliach výhernú kombináciu z minimálne 5 susediacich symbolov. Je pritom jedno či na seba symboly nadväzujú horizontálne alebo vertikálne, dôležité je, aby spolu susedili. Ak sa vám podarí zreťaziť 5 symbolov, jednak vyhrávate príslušnú sumu, no zároveň získavate akoby spin zadarmo, pretože výherné symboly zmiznú a na ich miesto spadnú symboly nad nimi (na najvyššom riadku sa doplnia nové). Takto to funguje až do momentu, kedy už nie je na ploche ani jedna výherná kombinácia.

Plné vrece bonusov

Súčasťou tohto systému je aj to, že spočiatku nie sú dostupné úplne všetky políčka na hernej ploche. Znamená to, že sa netočia všetky polia na valci. Až 25 polí je zablokovaných. Odblokujú sa vždy po jednom riadku práve vtedy keď vytočíte nejakú výhernú kombináciu, resp. keď vytvoríte nejakú novú po odstránení tej pôvodnej. Následne vám odblokovanie určitých riadkov odomkne špeciálne bonusy, ktoré sa náhodne rozmiestnia po hracej ploche:

Wild symbol, ktorý tak ako vždy nahrádza chýbajúce symboly vo potenciálne výhernej kombinácii.

Ruby Wild taktiež funguje ako bežný wild symbol, no pokiaľ sa stane súčasťou výhernej kombinácie, zmení sa na symbol bomby, vybuchne a umožní vám vystriedať pôvodné kamene, novými, ktoré spadnú z riadku nad nimi.

Po odblokovaní aj posledného riadku úplne na vrchu hernej plochy sa spustí bonusové kolo, v ktorom platia špeciálne pravidlá. Základ síce funguje tak, ako v klasickom kole, ale po vytočení výhernej kombinácie a následnom zmiznutí výherných symbolov, už na hracie pole nepribudnú ďalšie symboly. Ideálne tak je, ak počas tohto kola, najlepšie s pomocou bonusov odstránite všetky symboly.

Aby toho nebolo málo, autori vám zamotajú hlavy aj tým, že pod symbolmi na hracom poli skrývajú 3 truhlice. Každá truhlica obsahuje symbol hviezdičky, resp. môže obsahovať niekoľko hviezdičiek. Malá truhlica 1, stredná 1 až 3 a veľká truhlica 2 až 4. Hviezdičky majú super vlastnosť, že fungujú ako násobiteľ výhry. Každá hviezdička je + 1 násobiteľ, celkovo je tak možné znásobiť až výhru až x9. Stačí objaviť všetky truhlice a mať šťastie na vysoké hodnoty.

K vyšším výhram vám v klasickom aj bonusovom kole dopomôžu aj ďalšie špeciálne symboly, napr. Magický nápoj. Ide o kúzelný symbol, ktorý vás zachráni vždy, keď sa na výhernom poli nenachádza ani jediná výherná kombinácia. Má totiž tú moc, že dokáže zmeniť hociktorý symbol z poľa na ľubovoľný symbol, ktorý sa už na políčkach nachádza.

Postúpte na vyšší level

Ďalšou vychytávkou, ktorá nás na Crystal Lande veľmi bavila bolo levelovanie. To funguje ako v klasických hrách. Za výhry zbierate body a keď ich nazbierate dosť, presuniete sa do vyššej úrovne. Rozdiel medzi počítačovými hrami a online automatom je v tom, že tu vás vyššia úroveň neodmeňuje vyššími výhrami, ale lepšími bonusmi, tie však koniec koncov k vyšším výhram vedú.

Hra má deväť úrovní a po dokončení každej z nich vás čaká odmena. Tú si vytočíte na kolese šťastia. Prvou možnosťou je odmena vo forme pripísania sumy vo výške 5 % zo všetkých výhier (iba výhry z kombinácií zhodných symbolov) z práve dokončenej úrovne. Druhým typom odmeny je 2 násobok 5 % sumy z predchádzajúcej úrovne. Tretia možnosť je prasiatko. Prasiatko vám zabezpečí, že sa vám celá suma z práve skončenej úrovne prenesie do ďalšej úrovne. A tam ju môžete následne pri troche šťastia aj zdvojnásobiť.

Najskôr si Crystal Land zahrajte zadarmo

Možno si pri čítaní hovoríte, že je to poriadne komplikované, a čo si budeme hovoriť, hlavne zo začiatku aj je. Do všetkého sa totiž ešte miešajú aj ďalšie bonusy a podbonusy a aby sme boli úprimní, dosť často sa stávalo, že sme ani nechápali za čo vlastne sme nejaký konkrétny benefit získali.

Určite neodporúčame hrať Crystal Land úplným začiatočníkom a aj pokročilým radíme, aby si ešte pred prvým ostrým roztočením valcov, zahrali automat zadarmo. Kým si osvojíte základné princípy chvíľku to potrvá. Ale potom to bude zábava, nás to, napriek sem tam naozaj zmätenej bonusovej schéme, celkom bavilo.

Alternatívne automaty

Ďalšie výherné automaty od Playson